​​zpět na aktuality

Rozvoj krajinné zeleně ve Velkých Němčicích

Naše práce v rámci Komplexní pozemkové úpravy přináší konkrétní plody.

Jsme nadšeni, že naše práce v rámci Komplexní pozemkové úpravy v katastrálním území Velké Němčice přináší konkrétní plody. V souladu s Plánem společných zařízení jsme se zaměřili na opatření k ochraně a tvorbě zeleně, a těší nás, že tři klíčové krajinné segmenty byly úspěšně realizovány.

Jedním z opatření je lokální biokoridor LBK 5, který představuje živý ekosystém, propojující přírodní oblasti a podporující biodiverzitu. Dále jsme navrhli dva interakční prvky, IP 3 a IP 4, které budou sloužit jako klíčové body interakce mezi lidmi a přírodou. Tyto prvky nejenže zvyšují kvalitu života obyvatel, ale také posilují ekologickou stabilitu celé oblasti a podporují migraci živočichů.

V rámci realizace bylo vysazeno celkem 856 stromů a 3288 keřů na ploše o rozloze 4,2 hektaru. Tato akce není jen o přidání zeleně do krajiny, ale o vytváření živých, funkčních ekosystémů, které budou plnit své účely v dlouhodobém horizontu.

Věříme, že tyto kroky povedou k vytvoření udržitelné a zdravé životní prostředí pro obyvatele Velkých Němčic. Držíme palce, aby se tato lokalita stala vzorem pro další podobné projekty a přinesla pozitivní změny nejen pro obyvatele, ale i pro přírodu samotnou. Máme naději, že naše úsilí bude v budoucnu inspirovat další společenství k podobným udržitelným krokům pro zachování krásy a zdraví naší krajiny.

Další naše novinky

Rozvoj dopravní infrastruktury u Domažlic

Naše komplexní služby zajišťují zákazníkům projekty na klíč od návrhu až po realizaci.

Zobrazit celou
Rozvoj krajinné zeleně ve Velkých Němčicích

Naše práce v rámci Komplexní pozemkové úpravy přináší konkrétní plody.

Zobrazit celou
Teambuilding 2023 aneb je důležité posílit kolektiv

V listopadu jsme se společně vypravili do maďarské Budapešti.

Zobrazit celou